Home page > Aktuality > Výjimečný příslušník Hradní stráže

Výjimečný příslušník Hradní stráže

Dnes bych Vám rád představil příslušníka našeho útvaru, který dokáže absolvovat až 19 tréninkových jednotek týdně, je členem extraligového atletického oddílu, pravidelně se staví na stupně vítězů extrémních silově vytrvalostních závodů Spartan race, a to i na celosvětové úrovni. Prostě sportovce tělem i duší.

Představili jste si při těchto slovech nadupaného muže měřícího nejméně 185 cm? Možná ano, ale byl by to omyl. Chci Vám představit drobnou a skromnou dívku nadrotmistryni Adélu Voráčkovou, která u nás pracuje jako zdravotnice.

Adéla se narodila v Ostravě, což ostatně hned poznáte podle její mluvy J, a od malička byla rodiči vedena k aktivnímu způsobu života, dělala balet, gymnastiku, aerobik a chodila do mnoha kroužků. V devíti letech se zamilovala do koní a ve dvanácti letech už na nich začala jezdit parkurové závody. V šestnácti začala kroužit na ovále ve svém domovském extraligovém atletickém oddíle SSK Vítkovice. Tam se specializovala hlavně na trasu 3 000 m s překážkami (steeplechase). V roce 2017 si jen tak „z voleje“ bez speciální přípravy zkusila svůj první Spartan race a hned skončila na čtvrtém místě a mohlo by to být ještě lepší, kdyby neudělala spoustu začátečnických chyb. No a od té doby tyhle závody objíždí po Čechách, Evropě i po světě. I když v rámci závodění startovala na mistrovství světa a navštívila Spojené arabské emiráty, Omán, USA, Francii, Itálii, Španělsko, Řecko, Maďarsko, Rakousko, Polsko, Slovensko……, tak za svoje největší úspěchy považuje 1. místo ve španělské sérii v roce 2019 a ocenění za nejlepší Spartan race českou závodnici 2019.

Adéla se ale i nadále věnuje klasickému běhu, letos vyhrála Běžeckou ligu Ministerstva obrany v kategorii ženy do 29 let. Ostatním běžkyním utekla „o parník“.J Díky svým skvělým výsledkům byla zařazena do reprezentačního družstva vojenského pětiboje a v roce 2022 jsou pro ni hlavními cíli účast na 4. Armádních světových zimních hrách a snad se jí podaří kvalifikovat na mistrovství světa v Military Penthatlonu. Předtím ji ale čeká ještě mnoho a mnoho tvrdých tréninků.

Když jsem Adélu během rozhovoru vyzpovídal, tak mi se skromností sobě vlastní řekla, ať určitě zmíním, že na nadcházející sportovní akce by se nemohla kvalitně připravit bez podpory, kterou jí dávají velitel Hradní stráže plukovník Jaroslav Ackermann, kolegové na pracovišti, vedoucí katedry vojenské tělovýchovy při FTVS UK plukovník Lubomír Přívětivý a trenéři. Její poděkování patří samozřejmě i jejímu příteli Tomášovi, fence švýcarského ovčáka Amanitě a koníkovi Conaganovi, se kterými tráví veškerý volný čas.

Adélo, přejeme Ti spoustu odhodlání při trénincích a co nejvíce sportovních i životních úspěchů! FANDÍME TI!!!

Fotografie jsou ze soukromého archivu Adély Voráčkové.

Nahoru