Home page > Aktuality > Střídání generací u Hradní stráže

Střídání generací u Hradní stráže

Když přináší nový velvyslanec své pověřovací listiny prezidentu republiky Miloši Zemanovi, vystřídá tak svého předchůdce a je uveden oficiálně do funkce. Stejně tomu tak bylo i při nástupních audiencích dne 30. ledna 2020 na Pražském hradě. Můžete se o tom ostatně přesvědčit v předchozím příspěvku.

Jak už jsem psal, v jednotce zabezpečující uvítání velvyslanců byli dva vojáci, které pojí mnohem více než jen to, že slouží na stejné rotě Hradní stráže.

Když Vladimír nastupoval 1. března 2003 k Hradní stráži, tak určitě netušil, že zde bude sloužit ještě za sedmnáct let, ale je tomu tak. I když je o mnoho starší než současně nastupující „nováčci“, tak náročnou službu u Hradní stráže stále zvládá výborně. Ale co určitě netušil je to, že k Hradní stráži nastoupí o mnoho let později i jeho syn Petr, a to dokonce do stejné jednotky. Petr nastoupil 1. dubna 2019 do Vyškova, kde úspěšně absolvoval základní výcvik a v červenci už jsme ho měli u nás. Teď slouží na první rotě prvního praporu Hradní stráže se svým tátou, který se v rámci našeho útvaru do budoucna přesune na jinou funkci. Byla to tedy nejspíš Vladimírova poslední velká reprezentační akce, symbolicky si tak se synem předali žezlo v podobě přehlídkové pušky.

Pokud by chtěl někdo z vás následovat Petrovu cestu a vstoupit do Hradní stráže, tak k tomu máte jedinečnou příležitost. Hradní stráž totiž stále náboruje do svých řad nové příslušníky (strážné, řidiče a psovody), přehled míst najdete zde (rozbalte „Nabídka volných míst - detail“):

https://kariera.army.cz/vojak-z-povolani

 

Nahoru