Home page > Aktuality > Použití ochranných pomůcek u Hradní stráže v souvislosti s epidemií koronaviru

Použití ochranných pomůcek u Hradní stráže v souvislosti s epidemií koronaviru

Jak už jistě víte, tak je areál Pražského hradu kvůli šířícímu se koronaviru uzavřen pro veřejnost. To ale neznamená, že jsou vojáci Hradní stráže bez práce. Pražský hrad i zámek v Lánech jsou vojáky střeženy nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Pro puntičkáře předem dodávám, že v letošním přestupném roce tedy 366 dní.

Vojáci mají při střežení k dispozici ochranné roušky, které si během služby dezinfikují a žehlí. Náčelník Odboru logistiky podplukovník Richard Zapletal zabezpečil šití ochranných roušek v krejčovně Hradní stráže a zdejší krejčové jich šíjí několik desítek denně, zejména pro vojáky nastupující do stráže, a to samozřejmě při dodržování přísných hygienických podmínek. Vojáci mají dále k dispozici chirurgické rukavice a bezdotykové dávkovače dezinfekce. Na všech pracovištích jsou zvýšená hygienická opatření, při příchodu do kasáren je každému bezdotykově změřena teplota těla a musí si povinně vydezinfikovat ruce. Společné prostory, jakými jsou například jídelna, kuchyň, posilovny, učebny a autobusy, jsou denně dezinfikovány ionizátory. Hradní stráž bere situaci velice vážně a bezprostředně reaguje na veškerá opatření vycházející z jednotlivých usnesení Vlády ČR. Naším prioritním úkolem je co největší ochrana zdraví našich příslušníků, potažmo celé společnosti.

Hradní stráž je zvyklá pomáhat, takže v okamžiku, kdy budeme mít dostatečně pokrytu vlastní potřebu včetně rezervy, jsme připraveni roušky distribuovat potřebným.

DRŽME SE!!! ZVLÁDNEME TO

 

Nahoru