Home page > Aktuality > Mezinárodní střelecká soutěž Pohár moravské brigády ve dnech 1. – 4. listopadu 2021

Mezinárodní střelecká soutěž Pohár moravské brigády ve dnech 1. – 4. listopadu 2021

Ve dnech 1. - 4. listopadu 2021 zorganizovala 7. mechanizovaná brigáda „Dukelská“ mezinárodní střeleckou soutěž Pohár moravské brigády 2021. Byl to první ročník, kterého se zúčastnilo 33 dvoučlenných týmů. Mezi soutěžícími se objevily týmy Policie ČR, Celní správy a vojenských útvarů, ze kterých namátkově zmíním Speciální síly AČR, 4. brigáda rychlého nasazení, 7. mechanizovaná brigáda, 43. výsadkový pluk, průzkumáci z Prostějova, letečtí návodčí z Náměště, Vojenská policie, zahraniční armádní týmy z Polska a Slovenska. Konkurence byla prostě veliká!

Hradní stráž do střeleckého zápolení vyslala dva ostřílené borce, kteří mají na strážních praporech na starosti výcvik, a to praporčíka Michala Toula (1. prapor) a nadrotmistra Martina Regnera (2. prapor). Soutěžilo se v šestnácti střeleckých situacích včetně situací nočních. Střídaly se střelecké polohy, na střelce byl vyvíjen časový tlak a ještě k tomu si museli poradit s různými pěchotními zbraněmi včetně odstřelovačských pušek a kulometů.

Naši střelci si v nabitém startovním poli vedli výborně, skončili na skvělém pátém místě z třiatřiceti týmů. Michal Toul se dokonce umístil jako třetí nejlepší jednotlivec! Oba dva si svého umístění nesmírně cení a chválí, že akce byla ze strany 7. brigády naprosto precizně zorganizována a o všechny střelce bylo výborně postaráno.

PÁNOVÉ, GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA SKVĚLOU REPREZENTACI!!!

Nahoru