Home page > Aktuality > Cvičení aktivní zálohy Hradní stráže 7. - 11. října 2019

Cvičení aktivní zálohy Hradní stráže 7. - 11. října 2019

Ve druhém říjnovém týdnu proběhlo v pořadí již šesté cvičení 1. strážní čety aktivní zálohy Hradní stráže od jejího vzniku. Tentokrát bylo zaměřené na zdokonalení bezpečné manipulace se zbraní. Konkrétně se jednalo o pistoli PHANTOM a samopal SCORPION EVO3 A1, tedy zbraní, které patří ke standardní výzbroji příslušníků Hradní stráže. Nácviky se zbraněmi „na sucho“ byly završeny ostrou střelbou ve vojenském výcvikovém prostoru Jince a všichni ji zvládli na výbornou. Dále se „záložáci“ věnovali nácvikům taktiky CQB (Close Quarters Battle) neboli boje na krátkou vzdálenost. V rámci toho se zaměřili na prohloubení znalostí a zdokonalení dovedností při pohybu v zastavěném prostoru, reakci na napadení a taktiku vniknutí do budovy, ve které se nachází nebezpečný střelec. Součástí cvičení bylo i přenocování v prostoru.

Další cvičení aktivní zálohy Hradní stráže je plánováno na první prosincový týden a tentokráte bude zaměřeno na pořadovou přípravu.

Zájemci o vstup do řad aktivní zálohy Hradní stráže mohou kontaktovat pracovníka personálního oddělení pana Petra Sechovce (telefon: 973 209 331).

Nahoru