Home page > Aktuality

Aktuality

Vzácná návštěva u Hradní stráže dne 16. listopadu 2021

Publikováno: 19.11.2021 Autor: Jiří Havel

V úterý 16. listopadu Hradní stáž navštívil olympijský vítěz z Tokia, kanoista Jiří Prskavec. Při besedě nám vyprávěl o svých začátcích, prvních úspěších v kanoistice, o tréninku, ale také o vrcholných závodech jeho kariéry.

!!! ZRUŠENÍ KONCERTU !!!

Publikováno: 18.11.2021 Autor: Jiří Havel

!!!DŮLEŽITÉ - ZRUŠENÍ KONCERTU!!!Vzhledem k vývoji epidemické situace se RUŠÍ koncert k třicátému výročí vniku Hudby Hradní stráže, který se měl uskutečnit 25. listopadu 2021 v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Za případné komplikace se předem omlouváme. Náhradní termín koncertu bude předem avizován.

Výjimečný příslušník Hradní stráže

Publikováno: 11.11.2021 Autor: Jiří Havel

Dnes bych Vám rád představil příslušníka našeho útvaru, který dokáže absolvovat až 19 tréninkových jednotek týdně, je členem extraligového atletického oddílu, pravidelně se staví na stupně vítězů extrémních silově vytrvalostních závodů Spartan race, a to i na celosvětové úrovni. Prostě sportovce tělem i duší.

Mezinárodní střelecká soutěž Pohár moravské brigády ve dnech 1. – 4. listopadu 2021

Publikováno: 10.11.2021 Autor: Jiří Havel

Ve dnech 1. - 4. listopadu 2021 zorganizovala 7. mechanizovaná brigáda „Dukelská“ mezinárodní střeleckou soutěž Pohár moravské brigády 2021. Byl to první ročník, kterého se zúčastnilo 33 dvoučlenných týmů. Mezi soutěžícími se objevily týmy Policie ČR, Celní správy a vojenských útvarů, ze kterých namátkově zmíním Speciální síly AČR, 4. brigáda rychlého nasazení, 7. mechanizovaná brigáda, 43. výsadkový pluk, průzkumáci z Prostějova, letečtí návodčí z Náměště, Vojenská policie, zahraniční armádní týmy z Polska a Slovenska. Konkurence byla prostě veliká! ...

Cvičení Aktivní zálohy Hradní stráže 19. - 30. října 2021

Publikováno: 4.11.2021 Autor: Jiří Havel

Ve dnech 19. až 30. října proběhlo u Hradní stráže pravidelné cvičení vojáků aktivní zálohy (AZ HS), jehož součástí bylo i vyvedení do vojenského prostoru Hradiště, uprostřed Doupovských hor. Po této „zelené“ části výcviku vyměnili zašpiněné maskáče za nastrojenou audienční uniformu, aby se připravili na provedení pietního aktu ke Dni vzniku samostatného československého státu, který se pravidelně koná na pražském Vítkově.

Stránky

Nahoru